Ogłoszenie

Aby przeglądać nasze forum zaloguj się! *** ZAPRASZAMY *** Fajne forum
dyskusyjne - ranking forum. Najlepsze fora.

#1 2015-01-21 00:36:34

 chichot

Moderator

Menu na bierzmowanie

Obiecaliśmy pomóc Agacie, wiec tutaj będą pomysły na... ;-)

Offline

 

#2 2015-01-21 12:15:19

 nutella

Doświadczony forumowicz

Re: Menu na bierzmowanie

no to ja wrzucam pierwszą propoycję :
http://www.kwestiasmaku.com/kuchnia_pol … zepis.html
Ja piekłam poledwiczki osobno w piekarniku, osobno robilam sos
Do tego polecam sałatkę z buraków: pieczemy buraki w piekarniku, później kroimy na plastry, kruszymy ser feta, bądź ser kozi jak ktos lubi. Polewamy sosem miodowym: miód, cytryna lub ocet winny, troszke soli, czosnek jak lubicie. Na koniec kładziemy rukole Pycha

Offline

 

#3 2015-01-21 18:46:39

 chichot

Moderator

Re: Menu na bierzmowanie

Danusia ależ mi smaku narobiłaś szczególnie tą sałatką

Jako zupa proponuję krem z zielonego groszku ze smażonym groszkiem ptysiowym lub chrzanową z chipsem z boczku lub smażonym boczkiem (kostka)

Offline

 

#4 2015-01-21 21:24:35

agatad

Doświadczony forumowicz

Re: Menu na bierzmowanie

Paulina i Danutka, jesteście wspaniałe! Dziękuję ... Przy okazji, może w najbliższym czasie ,spróbuję gotować według Waszych przepisów, by 12.04 nie podpaść gościom Chichotku. czy krem robisz z groszku mrożonego  czy z puszki? Nigdy jeszcze nie jadłam zupy chrzanowej...
Danutka, gotową sałatkę z buraków posypujesz rukolą czy należy ją domieszać? Dla mnie to też nowość

Offline

 

#5 2015-01-22 09:13:43

 nutella

Doświadczony forumowicz

Re: Menu na bierzmowanie

Agata, lepiej wyglada jak sałatke posypiesz rukola na wierzchu, nie bedzesz mieszac

Offline

 

#6 2015-01-22 15:49:31

 chichot

Moderator

Re: Menu na bierzmowanie

Agatad jeśli chodzi o zupę z groszku, to tylko świeży albo mrożony, bo wyjdzie ładny kolor, z puszki się nie nadaje.
A odnośnie zupy chrzanowej, robiłam ją po raz pierwszy na Wielkanoc i ciekawa odmiana dla wszystkich była.

Proponuję zupy krem, bo możesz przygotować dzień wcześniej, a na drugi smak będzie jeszcze lepszy

Przepis na zupę chrzanową:
Składniki:
- 2 pory
- 1/2 dużego selera
- 2 korzenie pietruszki
- 2 cebule
- 2 małe ziemniaki
- 2 l wody
- 200 ml śmietanki 18%
- 200 g wędzonego boczku (do posypania z góry)
- 1 łyżeczka majeranku
- 1 ząbek czosnku
- sól, pieprz
- 1 liść laurowy
- 2 ziarna ziela angielskiego
- 4 ziarna czarnego pieprzu
- 3-4 łyżki tartego chrzanu (polecam dodać tego ze słoiczka lepszy smak niż świeży, a ilość dobierać pod swój smak)
- jajko (jako dodatek z góry na talerzu)

Przygotowanie:
Warzywa obrać, pokroić, podsmażyć na patelni (można użyć tłuszcz po wysmażeniu boczku). Przełożyć do garnka, zalać wodą, dodać majeranek, liść ziele, sól i pieprz. Gotuj przez ok 30-40 min aż zmiękną. Wyciągnąć liść laurowy. Zmiksuj całość, dodaj śmietankę, chrzan, ponownie zmiksuj i zagotuj, ew. dopraw.

Offline

 

#7 2015-01-22 16:08:58

 chichot

Moderator

Re: Menu na bierzmowanie

Polecam również królika w sosie śmietanowym na winie z musztardą i rozmarynem, również można przygotować wcześniej (jeśli nie królik, to ten sam przepis można wykorzystać na kurczaka)

Offline

 

#8 2015-01-22 18:37:15

agatad

Doświadczony forumowicz

Re: Menu na bierzmowanie

Danutka i Paulina, dziękuję
Paulino, zupa naprawdę ciekawa, spróbuję wkrótce ugotować na próbę .Na ile osób są te proporcje?
Przepisu na królika - jako właścicielka królika miniaturki ,niestety nie wypróbuję ...

Offline

 

#9 2015-01-23 05:59:03

 chichot

Moderator

Re: Menu na bierzmowanie

W zależności jakie porcje będziesz podawać ok. 8-10 osób. Oczywiście jeśli chodzi o dodanie wody to też według upodobań, bo zależy jak gestą zupę krem lubisz :-D Najlepiej wypróbować, czy podejdzie w ogóle :-) Daj znać jak wypróbujesz ;-)

Offline

 

#10 2015-01-25 17:38:00

mimorek

Administrator

Re: Menu na bierzmowanie

A może podać piersi z kurczaka w curry ja uwielbiam i cała rodzinka też  a proste bardzo przepis na próbę :

-pierś podwójna
-cebulka
-śmietana 30%
-przyprawy curry,vegeta i pieprz

Cebulkę kroję w kostkę i tak samo pierś kolejno smażę na oleju dodając vegetę. Gdy pierś już się usmaży dodaję śmietankę 30 % oraz pół łyżeczki curry gdy sos ze śmietanki zgęstnieje to już gotowe cały czas mieszam po dodaniu śmietanki. Curry dodaję wg smaku w sumie pyszne z ugotowanymi ziemniakami rozgniecionymi z masłem i śmietaną i (uwielbiam kwaśne) z kwaśną surówką np z czerwonej kapusty albo z ogórków. Jeżeli nie ziemniaki to ryż ale na bierzmowaniu ryż raczej nie

Offline

 

#11 2015-01-26 09:01:26

 Lotos

Doświadczony forumowicz

Re: Menu na bierzmowanie

Mimorek curry (potrawy) to mniam,bardzo lubię,zwłaszcza jak dobrze przygotowane.
W Twoim przepisie zamiast śmietany 30% lepiej dodać mleczko kokosowe.No i curry taki dobry,prawdziwy koniecznie  podają z ryżem
A jeśli chodzi o zupy-carry,w wtedy faktycznie ziemniak jak najbardziej.Moja jest ulubiona Massaman-Curry

Tu na obrazku zupa Masaman-Curry i drugie danie Pad-Thai mniam i przekąski

http://s3.amazonaws.com/photos.sohungry.com/menu_item/51080f40ae0de_4_3_670.jpg 


A i jeszcze jedno Daria,a czemu na bierzmowanie piszesz,że ryż nie??? Czemu nie wolno?

Ostatnio edytowany przez Lotos (2015-01-26 09:02:41)

Offline

 

#12 2015-01-26 09:38:36

mimorek

Administrator

Re: Menu na bierzmowanie

O z mleczkiem fakt będzie super muszę spróbować nie pomyślałam a z 30% śmietanką chyba taniej a też smacznie
Co do ryżu nie wiem ludzie są różni napisałam tak bo chyba się za bardzo przyjęło "ziemniory" i kotlet

Offline

 

#13 2015-01-26 11:15:07

 Lotos

Doświadczony forumowicz

Re: Menu na bierzmowanie

To fakt,boją się zmieniać tradycje.a ryż można podawać na przeróżne sposoby nie tylko taki a,la z woreczka.
Chichot na Chrzcinach odeszła od tradycji i zamówiła dania zupełnie nie tradycyjne,goście byli wniebowzięci,że w końcu cos nowego i zjedli,a jak że pysznie

Offline

 

#14 2015-01-26 11:32:10

 nutella

Doświadczony forumowicz

Re: Menu na bierzmowanie

Bo w końcu ile mozna ciągle to samo jeść. Ja lubie cos innego kombinowac na imprezy choc czasami i cos tradycyjnego musi byc, bo niektórzy niechetni na nowości

Offline

 

#15 2015-01-26 11:51:26

 chichot

Moderator

Re: Menu na bierzmowanie

Dlatego najlepiej w domowych warunkach robić do wyboru i do koloru, żeby każdy miał coś dla siebie

Offline