Nasze bzdurki

Ogłoszenie

Aby przeglądać nasze forum zaloguj się! *** ZAPRASZAMY *** Fajne forum
dyskusyjne - ranking forum. Najlepsze fora.

#16 2015-01-26 12:12:03

agatad

Doświadczony forumowicz

Re: Menu na bierzmowanie

Dziewczyny, jestem Wam bardzo wdzięczna za tyle pomysłów 23_129_8
Co do tradycji - nawet nie wiem , czy w ogóle jest sens bawić się w obieranie ziemniaków...Musiałabym wstać co najmniej dwie godziny wcześniej... Sama uroczystość o 11.00, my musimy być w kościele pół godziny wcześniej (ksiądz ma swoją wizję). Z tym ryżem może być niezły pomysł .

Offline

 

#17 2015-01-26 13:40:50

 chichot

Moderator

Re: Menu na bierzmowanie

Jeżeli chodzi o ryż do jako dodatek polecam podsmażyć na patelni cebulkę, marchewkę, paprykę i kukurydzę. W zależności od rodzaju mięsa można troszeczkę dodać carry lub szczypiorek. Całość wymieszać z ryżem, wtedy nie będzie suche i ładnie wygląda na talerzu

Offline

 

#18 2015-01-26 20:24:14

 chichot

Moderator

Re: Menu na bierzmowanie

Danutka dziś na kolację u mnie Twoja sałatka:-) Z tymże miałam mix sałat z rukolą, buraczki gotowane, które podsmażyłam na masełku, feta do tego sos na bazie sosu francuskiego (chemia musi być dla smaku), czosnek granulowany, sok z limonki i niecała łyżeczka miodu.
Niebo w gębie

Offline

 

#19 2015-01-26 21:38:41

 nutella

Doświadczony forumowicz

Re: Menu na bierzmowanie

chichot napisał:

Danutka dziś na kolację u mnie Twoja sałatka:-) Z tymże miałam mix sałat z rukolą, buraczki gotowane, które podsmażyłam na masełku, feta do tego sos na bazie sosu francuskiego (chemia musi być dla smaku), czosnek granulowany, sok z limonki i niecała łyżeczka miodu.
Niebo w gębie

Wiedziałam,że będzie smakowała

Offline

 

#20 2015-01-27 10:36:39

 chichot

Moderator

Re: Menu na bierzmowanie

Więcej inspiracji poproszę :-D

Offline

 

#21 2015-01-30 11:25:27

 chichot

Moderator

Re: Menu na bierzmowanie

Ja jeszcze polecam "danie zapasowe" dla gości, którzy dłużej będą chcieli posiedzieć--> BOGRACZ U mnie na domówce zdał egzamin Choć to danie bardziej było pod kielicha he he

Offline

 

#22 2015-01-30 18:39:10

agatad

Doświadczony forumowicz

Re: Menu na bierzmowanie

Paulinko, o kielichu raczej nie będzie mowy, bo goszczę dużo kierowców , poza tym babcie moich dzieci po jednym drinku wyglądałyby tak  i nici z jedzenia

Offline

 

#23 2015-01-30 21:09:14

 nutella

Doświadczony forumowicz

Re: Menu na bierzmowanie

Paulina co to ten BOGRACZ?

Offline

 

#24 2015-01-30 21:22:38

mimorek

Administrator

Re: Menu na bierzmowanie

Danusia tak w skrócie to gulasz z kluskami  już w środku

Offline

 

#25 2015-01-31 16:18:37

 chichot

Moderator

Re: Menu na bierzmowanie

Danutka bogracz wg mnie to coś ala gulasz, mięsko wołowe, trzy kolorki papryki, czerwona cebula i pikantny sos
Daria, a co to z kluskami??

Offline

 

#26 2015-01-31 19:00:18

mimorek

Administrator

Re: Menu na bierzmowanie

chichot napisał:

Danutka bogracz wg mnie to coś ala gulasz, mięsko wołowe, trzy kolorki papryki, czerwona cebula i pikantny sos
Daria, a co to z kluskami??

Tak to jak gulasz ale bogracz to jest z dodatkami ziemniaków i/lub zacierki (klusek)..... bynajmniej taki w naszej okolicy jest rozumiany jako bogracz .... sprawdziłam w google i większość tak samo podaje przepisy

Offline

 

#27 2015-02-01 08:43:10

 Lotos

Doświadczony forumowicz

Re: Menu na bierzmowanie

Dziewczyny

BOGRACZ-to jest rodzaj "kociołka" tak zwana Węgierska Zupa Gulaszowa.
A kto i jak ją przyrządza ,to już właśnie zależy bardziej od regionów.Na Śląsku faktycznie Bogracz jest bardzo popularny z kluskami.Na Węgrach bardziej na pikantno,dodają dużo papryki, kiełbasy pikantnej czasami ziemniaki. 

http://www.newsweek.pl/g/i.aspx/1200/0/newsweek/634541893069900000.jpg

Offline

 

#28 2015-02-01 08:49:26

 Lotos

Doświadczony forumowicz

Re: Menu na bierzmowanie

Bogracz,to tak jak Strogonow,kazdy robi według swojego gustu.A zasada mnie więcej taka sama.....GULASZ

Offline

 

#29 2015-02-16 13:20:01

agatad

Doświadczony forumowicz

Re: Menu na bierzmowanie

Dziewczyny, postanowiłam jednak na obiad zamówić catering. Już wstępnie rozmawiałam z właścicielką dobrej restauracji w okolicach. Zamawiam po dwie sztuki mięsa na osobę i surówki oraz zupę z dodatkami. Jutro zdecydujemy o menu. Sama tylko przygotuję ziemniaki. Kobieta zapewnia wszystko, łącznie z naczyniami i nakryciem i ustrojeniem stołów. Nie znam jeszcze  ceny. Zostaną mi jeszcze ciasta i kolacja, ale podoba mi się ten bogracz oraz podam te mięsa, co zostaną z obiadu( nie wiem, czy po dwa kawałki na głowę to nie za mało? - tak właśnie radziła właścicielka). Zdecydowałam się na obiad cateringowy, bo wszystko wskazuje na to, że zaraz po świętach czeka mnie jeszcze ważne szkolenie i fizycznie nie będę miała czasu tego wszystkiego sama przygotować...
Powiedzcie mi jeszcze ile ugotować ziemniaków na...18 osób???

Offline

 

#30 2015-02-17 11:55:35

 Marta81

Administrator

Re: Menu na bierzmowanie

Na 18 osób y.......to może 18 ziemniaków hi...hi...
A tak na poważnie,zależy  pod jaką postacią te ziemniaki chcesz podać :całe np.w sezamie czy takie normalne mięte, ja myślę że 4-5 na osobę wystarczy,lepiej  niech zostanie jak ma zbraknąc
http://www.sp271waw.edu.pl/gify/ziemniak.jpg

Offline