Nasze bzdurki

Ogłoszenie

Aby przeglądać nasze forum zaloguj się! *** ZAPRASZAMY *** Fajne forum
dyskusyjne - ranking forum. Najlepsze fora.

#31 2015-02-17 15:34:40

agatad

Doświadczony forumowicz

Re: Menu na bierzmowanie

Marta81 napisał:

Na 18 osób y.......to może 18 ziemniaków hi...hi...
A tak na poważnie,zależy  pod jaką postacią te ziemniaki chcesz podać :całe np.w sezamie czy takie normalne mięte, ja myślę że 4-5 na osobę wystarczy,lepiej  niech zostanie jak ma zbraknąc
http://www.sp271waw.edu.pl/gify/ziemniak.jpg

Marta, ziemniaki tradycyjnie, z wody. Uroczystość w kościele o 11.00, obiad zaraz po... Prawdopodobnie wstawię je w zepterze na pół godz. przed kościołem, a przed wyjściem wyłączę gaz. Dogotują się same.

Czy powinnam zamówić tort? Najstarszy syn miał bierzmowanie 7 lat temu, ale w dzień powszedni o 18.00 i w domu była tylko ciepła kolacja zakończona kawą z deserem. Teraz robi mi się kolejna komunia...

Offline

 

#32 2015-02-17 18:29:37

 Marta81

Administrator

Re: Menu na bierzmowanie

Tort?czy ja wiem,może ciasto wystarczy,torty raczej na komunie ,urodziny,wesela.
U nas z tego co wiem niektórzy na bierzmowanie nie robią zupełnie nic a inni wielkie imprezy z prezentami.

Offline

 

#33 2015-02-17 18:59:27

agatad

Doświadczony forumowicz

Re: Menu na bierzmowanie

Marta81 napisał:

Tort?czy ja wiem,może ciasto wystarczy,torty raczej na komunie ,urodziny,wesela.
U nas z tego co wiem niektórzy na bierzmowanie nie robią zupełnie nic a inni wielkie imprezy z prezentami.

Martuś, tylko właśnie u mnie z bierzmowania robi się...podwójna komunia - nie dość, że tydzień po świętach , to jeszcze w niedzielę przed południem i do tego posyłam dwoje dzieci, bo nasz nowy ksiądz wymyślił sobie bierzmowanie co dwa lata, ale z dużą pompą...

Offline

 

#34 2015-02-19 11:51:53

 Lotos

Doświadczony forumowicz

Re: Menu na bierzmowanie

Agata u mnie zawsze w przeliczeniu na 1 os-2 ziemniaki średnie.Jesli trochę mniejsze niż średnie, to 3 szt.

Offline

 

#35 2015-02-19 12:18:22

 Marta81

Administrator

Re: Menu na bierzmowanie

agatad napisał:

Marta81 napisał:

Tort?czy ja wiem,może ciasto wystarczy,torty raczej na komunie ,urodziny,wesela.
U nas z tego co wiem niektórzy na bierzmowanie nie robią zupełnie nic a inni wielkie imprezy z prezentami.

Martuś, tylko właśnie u mnie z bierzmowania robi się...podwójna komunia - nie dość, że tydzień po świętach , to jeszcze w niedzielę przed południem i do tego posyłam dwoje dzieci, bo nasz nowy ksiądz wymyślił sobie bierzmowanie co dwa lata, ale z dużą pompą...

U nas też co dwa lata w tej chwili
Pamiętam swoje bierzmowanie to był odlot,chyba z 200osób bo przez 8 lat nie było biskupa,zbieranina od 5 klasy szkoły podst.do końca kto jeszcze nie był,wiem że było sporo osób około 20 lat ,fajnie to wyglądało i mali i duzi,kościół nasz mały więc msza z całą oprawą była na łące przy kaplicy
Wtedy to pamiętam było  w niedziele w domu był obiad i ciasto

Offline

 

#36 2015-02-19 19:01:32

agatad

Doświadczony forumowicz

Re: Menu na bierzmowanie

Dziewczyny, odpiszcie, czy wystarczą dwa rodzaje mięsa na osobę jak radzi właścicielka restauracji, czy to za mało? Zamówienie będę robiła dopiero po feriach - czyli ok. 3-4.03. , ale ...czekam na porady. Nie wiem też, czy zamawiać tort... Jest jeszcze mnóstwo czasu, ale wolę to wszystko ogarnąć wcześniej, póki mam wolne...

Offline

 

#37 2015-02-19 19:24:47

mimorek

Administrator

Re: Menu na bierzmowanie

Agata wystarczy na weselu są przewidywane 4 rodzaje (bynajmniej u mnie) więc spokojnie wystarczy ... co do tortu obejdzie się moim zdaniem....

Offline

 

#38 2015-02-19 19:27:50

agatad

Doświadczony forumowicz

Re: Menu na bierzmowanie

mimorek napisał:

Agata wystarczy na weselu są przewidywane 4 rodzaje (bynajmniej u mnie) więc spokojnie wystarczy ... co do tortu obejdzie się moim zdaniem....

Daria, dziękuję za pomoc. Też w duchu tak myślałam, ale nie chcę popełnić jakiejś gafy...

Offline